Náramek

18. května 2013 v 10:53 |  Ostatní
Nedávno jsem náhodou (přes reklamy) na FB našla stránku, která se zabývá prodejem korálků a narazila jsem v jejich galerii na album kde členové mohli přidávat svoje fotografie výtvorů a narazila jsem tam na náramek s logem Brna. Jelikož tenhle způsob dělání korálkových náramků mi nepřišel zas tak moc složitý (i když jsem vzdáleně měla potuchy jak se dělá), tak jsem si našla návod a náramek se chystám udělat taky, i když ve zmenšené verzi.Tady je fotka náramku, který na stránce byl.

Náramek, který se chystám udělat bude o něco menší (přece jenom to bude můj první, zas to nechci přehánět Smějící se)

Zatím jsem si rozkreslila počet korálků, ale náramek udělám někdy později, protože zatím nemám peníze na korálky).

Tady vidíte, že náramek je docela primitivní.
*5:17 začíná celková příprava provázků
7:35 je samotný postup na tvorbu náramku

Postup
1.připravíte si o jeden provázek víc než bude řad korálků (př.jako notový papír - 4 mezery´korálky´, 5 řádků ´provázků´)
2.na jehlu s nití (která je připevněná k nějakému vnějšímu provázku) navlékneme určité korálky, provléknete ji pod provázky a přitlačíte do mezer a provlečete jehlu skrz korálky nahoře
3.zakončíte zavázáním provázků

Můj pokrok
Zatím jsem si pro jistotu na čtverečkovaný papír navrhla základ, abych si byla jistá, že tahle zmenšená verze mi bude rozvržením vyhovovat.
Korálků bude potřeba 754 (Č-555, B-199).
Místo obyčejných bavlnek bych chtěla použít nějaký silnější provázek, bavlnky nápor vody aj. dlouho nevydrží. Něco z tohohle http://shop.kreativnisvet.cz/Koralky/Hobby-draty/.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama