Květen 2013

Maturita

30. května 2013 v 20:00
Co se týče poflakování (tvorba blogu) mezi učením, tak je tomu konec. Konečně můžu smazat všechny složky a soubory s textem na maturitu Smějící se. I když sem to s tím učením ke konci zas tak nepřeháněla...

No nakonec ústní dopadla jedničkama, padlo štěstí na dobrý otázky Smějící se

Takže všem ostatním co je maturita čeká, tak přeju takový štěstí jako sem měla na otázky já a ti co pudou v září, tak doufám, že to trápení přes prázdniny se pak v září zúročí.


Počítadlo

18. května 2013 v 15:49
Hned v pondělí po založení blogu jsem si přidala Toplist počítadlo, ale jak se dívám nějak nejde... Asi to vidíte sami. Na předchozím blogu mi šlo bez problému a dívala jsem se, že nejsem sama kdo má úplně stejný problém - mám pořád 0 návštěvníků.
A navíc vidím, že samotný blog nějak blbne... trvá hodně dlouho než se projeví aktualizace v článku.

Nemohl by mi někdo poradit ohledně počítadla?
Ale nechce se mi měnit počítadlo (abych se registrovala jinde), měla jsem ještě účet na Blueboard, ale je to tam nějaké složitější po celkové změně.


Náramek

18. května 2013 v 10:53 Ostatní
Nedávno jsem náhodou (přes reklamy) na FB našla stránku, která se zabývá prodejem korálků a narazila jsem v jejich galerii na album kde členové mohli přidávat svoje fotografie výtvorů a narazila jsem tam na náramek s logem Brna. Jelikož tenhle způsob dělání korálkových náramků mi nepřišel zas tak moc složitý (i když jsem vzdáleně měla potuchy jak se dělá), tak jsem si našla návod a náramek se chystám udělat taky, i když ve zmenšené verzi.


ART

13. května 2013 v 20:58 Malování
Jak jsem psala, je tu galerie obrázků, které jsou asi od mojí osmé třídy do současnosti :D
Obrázky, které jsem tady třeba vynechala můžete najít na Deviant Art a Rajce.cz.
Jinak tady je odkaz na galerii na blogu.


Obal na mobil

13. května 2013 v 18:56 Ostatní
Před nějakou dobou jsem náhodou našla na stránce Deviant Art návrh na obal na mobil. Těch je samozřejmě plno a já si ten svůj často měním. Další který bych chtěla udělat je na principu zavazování s tkaničkami, který jsem objevila.
Tento obal který jsem si vyrobila, ale nenosím, protože je mi líto ho použít :D ale mám starý s puntíky, který jsem si také ušila.


Krajinka

13. května 2013 v 15:10 Ostatní
Minulý rok jsem svému šnekovi (Achatina immaculata) natrhala do terária mech a větvičky a kamínky apod. a napadlo mě, že bych si mohla udělat něco podobného, ale trvalejšího, protože šnek se zahrabává v teráriu do půdy a tím rozorá veškerou moji snahu.
Někde doma jsem našla kousek kartonu a zbytek materiálu jsem si šla nasbírat do lesa. Pro spojení materiálu používám tavnou pistoli.
Předem se omlouvám, že velikost obrázků není u všech dostačující pro detailní zobrazení, ale zmenšila jsem je pro pohodlnější čtení článku.Korálky (na dredy)

13. května 2013 v 14:15 FIMO
V poslední době kdy je docela velký rozvoj FIMA je celkem hloupost tady zveřejňovat návod na to jak udělat korálek, ale i přesto bych vám ráda ukázala pár mých zkušebních.
Samozřejmě pro každý nový typ výrobku je tady podnět, který vás donutí nápad zrealizovat. Pro mě to byla kamarádka, která si udělala dredy a zeptala se mě jestli bych jí mohla udělat pár korálků. Ty co jsem dělala jí jsou jiné než ty o kterých se zmíním v článku. Mě se totiž líbí klasické dřevěné korálky se soudkovým tvarem (pro ni jsem dělala podlouhlé, tenké, válcovité podle tužky).První článek

13. května 2013 v 13:10
Vítám všechny nově příchozí,
protože se dlouhodobě věnuju ručním pracem apod. (a hlavně se nechci pořád učit na maturitu Smějící se), tak jsem se rozhodla založit blog, kde se chci podělit o své výtvory a hlavně nápady, které můžu prezentovat a vy je pak můžete vyzkoušet.

Tento blog není můj první. V roce 2007 (asi 15.7.) jsem si založila svůj první blog (blogprokonaky), ale protože sem už nevěděla jak nalákat nové návštěvníky a pak už ani o čem psát, tak jsem blog po 5-ti letech smazala. Jsem velice vděčná, že se sem můžu kdykoliv vrátit a zavzpomínat si, ale je mi líto, že po tom co Nova tento portál obecně vlastní už to není jako dřív (bez reklam).

Budu se prezentovat nejen handmade věcmi, ale taky designem na tomhle blogu, protože na starém blogu sem si ho taky dělala sama, takže doufám, že mě nápady neopustí a budu vás moct inspirovat.